. - موج سواری عده ای معلوم الحال ...صفحه خانگی اضافه به علاقمندی ها نسخه ی موبایل
شهادت مولا علی تسلیت باد، شهاد امیرالمومنین تسلیت باد، علی (ع)
خوش آمدید

دربــــــــــــاره تارنمــــــــــــا

امروز روز هدایت نسل های آینده است.کمربندهایتان راببندید که هیچ چیز تغییر نکرده است.امروز روزی است که خدا اینگونه خواسته است..ودیروز خدا آن گونه خواسته بود و فردا انشاا...روز پیروزی جنود حق خواهد بود....
"حضرت روح ا..." 

وصیتنـــامـــه شهـــــدا

نظر سنجی

شما اینده اقتصادی کشور رو چگونه ارزیابی می کنید؟

ساعت

امکانات دیگر

حامیان دکتر جلیلی استات فارس


 

................. تصاویر تصادفی

پشتیبانی آنلاین

معرفی تارنما به دوستان

 
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:


Powered by1afsar.ir

آمــــــــار تــــارنــمــــــــا

کل مطالب ارسالی:
کل نویسندگان: 1
بازدید امروز:
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل:
بازدید کل :
آخرین بازدید :
آخرین بروزرسانی:

مدیــــــــر تــــارنــمــــــــا

خوش آمدید
موضوع: جنگ نرم موضوع: سیاسی موضوع: تحلیلی | نویسنده: افسر جوان

نقدی بر جنبش دانشجویی در استان فارس

خاطرم هست دوستی که در زمان اصلاحات مسئولیت یکی از تاثیرگذارترین تشکلات دانشجویی استان فارس را عهده دار بود روزی می گفت که :" آن زمان با توجه به سیاست های فرهنگی و اجتماعی که دولت اصلاحات داشت و آن ها را در همه جا در حال گسترش دادن بود ما نیز که در تشکل های دانشجویی بودیم به گونه ای بسیار ظریف در این سیاست ها غوطه ور شده بودیم اما خودمان بی خبر بودیم."

حتما این سوال برای شما هم پیش خواهد آمد که چگونه چنین چیزی ممکنه ؟!

 مابقی در ادامه مطلب


پاسخ این سوال در ادامه ی صحبت ها ی این دوست عزیز نهفته است؛ که می گفت: " هر زمان که ما برنامه ای را در سطح دانشگاه داشتیم که از پشتوانه ی فکری محکم و استواری برخوردار نبود و صرفا ایجاد هزینه می کرد سریعا با آن موافقت شده و نهایت همکاری صورت می گرفت. به عنوان مثال هرگاه قصد برگزاری اردویی را داشتیم سریعا تمامی امکانات مورد نیاز فراهم می شد؛ اما هرگاه به گونه ای قرار بود کاری فکری، اعتقادی، فرهنگی و یا چیزی از این دست را به اجرا در بیاوریم با انواع و اقسام تهاجمات و نا مهربانی ها و مخالفت ها روبرو می شدیم. پس رفته رفته به این سو کشیده شدیم که همیشه برای کارهای یدی و عملی آماده باشیم و برای کارهای فکری فراری ..."

هم اکنون که من این صحبت ها را در اینجا بازگو می کنم قریب 6 سال از دوران اصلاحات می گذرد و در این 6 سال دولتی با رویکردی عدالت محور و با گفتمان انقلاب اسلامی در راس کار قرار داشته است؛ اما متاسفانه علی رقم همه ی این ها باز تنها چیزی که در تشکل های دانشجویی مشاهده می شود همان روحی است که در دوران اصلاحات و قبل از آن در دوران کارگزاران در کالبد انقلابی آن ها دمیده شده است و متاسفانه در این مدت زمان عزم و اراده ی مکفی به منظور خارج کردن این روح مرده و دمیدن روحی انقلابی و گفتمان ساز وجود نداشته و یا اینکه این اراده بوده اما قدرت لازم نبوده است.

پس بالاجبار و با کمال تاسف در سال های اخیر شاهد رویکردی منفعلانه و مقلدانه در تفکر و نیز باالطبع فعالیت های تشکل های انقلابی بوده ایم. رویکردی که در دراز مدت موجب شده اشخاص زیرک و منفعت طلب در لایه هایی از این تشکل ها نفوذ کرده (این نفوذ ممکن است تنها با اعمال تفکر خود باشد و نه بارز و آشکار) و گاه و بی گاه از این تشکل ها به نفع خود بهره بجویند.

در طی 3 سال گذشته به وفور شاهد این نکته بودیم که دانشجویان انقلابی به انواع مختلف به اشخاص سیاسی (از هر طیف و گروه) نزدیک شده اند و رفته رفته تحت تاثیر این اشخاص به طور کل دچار دگردیسی فکری شده و از راه اصیل نظام و انقلاب منحرف گشته اند (این انحراف ممکن است گاها با زاویه ی زیاد و بعضا کوچک بوده باشد) .

اما نکته ای که در اینجا بسیار بسیار مهم تر از انحراف و یا از دایره خارج شدن عده ای دانشجو (که می توانند آینده ساز نظام باشند) می باشد موج هایی است که تشکل های دانشجویی (در اینجا منظور از تشکل های دانشجویی به طور خاص تشکل های دانشجویی استان فارس می باشد.) در موقعیت ها و شرایط مختلف به وجود می آورند و متاسفانه عده ای از سیاسیون بر روی آن ها سوار شده و آن را از مسیر اصیل خود خارج می سازند.

این موج سواری شاید از دید خیلی از دوستان وجود نداشته اما برای کسانی که در بطن کار بوده و تا اندازه ای از جزئیات باخبر بوده اند کاملا اثبات شده است.

برای روشن تر شدن بحث مثالی را متذکر می شوم که امیدوارم بتواند حق مطلب را به طور کامل بیان کند :

در همین قائله ای که اخیرا در استان به راه افتاده اگر کمی دقیق شویم می توانیم به سهولت پی ببریم که آیا موج سواری بدین گونه وجود دارد یا نه ؟؟؟!!!

(با توجه به اینکه این مقاله اصولا در مورد تشکل های دانشجویی در استان فارس است و نه سیاستمداران در اینجا سعی شده که به طور مختصر و تنها به یکی از این موارد به اصطلاح موج سواری اشاره شود.)

اگر به کمی قبل باز گردیم نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان نامه ای را به ریاست جمهوری نوشته بودند مبنی بر اینکه از اقدامات آقای احمد زاده کرمانی استاندار استان فارس تقدیر و تشکر کرده و از ایشان حمایت کنند ؛ اما پس از چندی عده ی دیگری از نمایندگان که اتفاقا تعدادی از گروه اول هم عضوشان بودند نامه ای به ریاست جمهوری نوشتند و از استاندار وقت شکایت کردند و همین ...

اما در طول چند روز گذشته همان نمایندگانی که طی یکسال و نیم استانداری احمدزاده تنها به همین دو نامه بسنده کرده بودند و سکوت را پیشه ی خود ساخته بودند بعد از صحبت های نماینده ی محترم ولی فقیه در استان فارس آیت الله ایمانی که در مذمت رفتار وزارت کشور و استانداری فارس صحبت کردند و ایجاد موجی در جهت برخورد با این مفسده توسط مردم ولایتمدار شیراز و پس از آن تشکل های دانشجویی به یکباره موضع گیری های خود را عوض کرده و به گونه ای کاملا پررنگ به حمایت از این اقدامات پرداختند تا به گونه ای بر موج به وجود آمده سوار شوند و ...

حال در همین راستا چند سوال بزرگ به وجود می آید :

1)      نمایندگان محترم استان طی یکسال و نیم گذشته کجا بودند که این همه انحراف را ندیدند ؟!

2)      اگر نمایندگان محترم این انحرافات را دیدند پس چرا دم نزدند ؟

3)   این آقایان معلوم الحالی که هرکدام از آن ها خود به گونه ای در سه سالی که از فعالیت مجلس هشتم می گذرد در لاک خود خزیده اند و کار خاصی را در راستای اعتلای استان انجام نداده اند چگونه است که هم اکنون که رفته رفته به انتخابات سرنوشت ساز مجلس نزدیک می شویم به یکباره به صدا در آمده اند؟! آیا غیر از این است که قصد دارند تا با سوار شدن بر موج عظیم ملت تمام کاستی های خود را در 3 سال گذشته کمرنگ کنند و به هر نحو ممکن برای انتخابات رای جمع آوری کنند؟!

البته به جز این 3 سوال مهم هزاران سوال دیگر نیز وجود دارد که هرکدام به نوبه ی خود مجالی دیگر را برای طرح می طلبند که انشاالله در آینده مورد بحث قرار خواهند گرفت.

اما در نهایت تاسف بازهم شاهدیم که این آقایان تلاش دارند در حالی که جوانان انقلابی در حال مطالبه ی عدالت در استان هستند بر روی موج به وجود آمده سوار شده و به قول معروف از آب گل آلود ماهی درشتی را صید کنند ...

حال با توجه به چنین مسائلی وظیفه ی تشکل های دانشجویی در استان چیست؟!

در مساله ی اخیر و کلا در تمامی مسائل وظیفه ی ما روشن است پیروی از ولایت فقیه و نماینده ی ایشان در استان.

مطمئنا اگر بخواهیم که آسیب های موجود در راه عدالت خواهی را به حداقل برسانیم باید گوش به فرمان ولی فقیه خود و نماینده ی ایشان در استان باشیم ؛ تا خدای نکرده به گونه ای عمل نکنیم که پازل دشمن را تکمیل نمائیم.

این تنها راه است یعنی نه کمتر و نه بیشتر

و من الله توفیق ....

 

 


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic