. - جلیلی 92 همان احمدی ن‍ژاد 84 است ...صفحه خانگی اضافه به علاقمندی ها نسخه ی موبایل
شهادت مولا علی تسلیت باد، شهاد امیرالمومنین تسلیت باد، علی (ع)
خوش آمدید

دربــــــــــــاره تارنمــــــــــــا

امروز روز هدایت نسل های آینده است.کمربندهایتان راببندید که هیچ چیز تغییر نکرده است.امروز روزی است که خدا اینگونه خواسته است..ودیروز خدا آن گونه خواسته بود و فردا انشاا...روز پیروزی جنود حق خواهد بود....
"حضرت روح ا..." 

وصیتنـــامـــه شهـــــدا

نظر سنجی

شما اینده اقتصادی کشور رو چگونه ارزیابی می کنید؟

ساعت

امکانات دیگر

حامیان دکتر جلیلی استات فارس


 

................. تصاویر تصادفی

پشتیبانی آنلاین

معرفی تارنما به دوستان

 
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:


Powered by1afsar.ir

آمــــــــار تــــارنــمــــــــا

کل مطالب ارسالی:
کل نویسندگان: 1
بازدید امروز:
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل:
بازدید کل :
آخرین بازدید :
آخرین بروزرسانی:

مدیــــــــر تــــارنــمــــــــا

خوش آمدید
موضوع: سیاسی موضوع: تحلیلی | نویسنده: افسر جوان

مطلب زیر به طور کامل نوشته امیشر حسین ثابتی است که در وبلاگ شخصی اش و نیز در سایت رجانیوز انتشار یافته است :

"جلیلی 92 همان احمدی ن‍ژاد 84 است"، "احمدی ن‍ژاد 2 آمد"، "جلیلی؛ ورژن جدید احمدی ن‍ژاد" و ...

اینها بخشی از تیترها و تحلیل هایی است كه این روزها مخالفان جلیلی به طور گسترده مطرح می كنند، عمده منطق و استدلال آنها "مشابهت سازی سعید جلیلی و محمود احمدی نژاد" است تا در نهایت چنین نتیجه گیری شود كه نباید به جلیلی اعتماد كرد و در صورت رییس جمهور شدن وی، بسیاری از مشكلات و اقدامات اشتباه احمدی نژاد تكرار خواهد شد؛ اما در پس این مقایسه مع الفارق؛ مغلطه ساده ای گنجانده شده كه قابل تامل است.

افراد و جریان هایی كه امروز برای نفی جلیلی اصرار بر مقایسه میان وی و احمدی نژاد دارند، خواسته یا ناخواسته این دو را در "نقاط قوت" یكدیگر مقایسه می كنند، به عبارت دیگر وقتی ساده زیستی سعید جلیلی با ساده زیستی احمدی نژاد مقایسه می شود و در پس آن نتیجه گیری می شود كه این یك نقطه منفی در كارنامه جلیلی محسوب می شود؛ بیش از هر چیز دست خالی مخالفان جلیلی آشكار می شود چرا كه وی در مقایسه با نقاط منفی احمدی نژاد دارای اشتراك خاصی نیست.

به عنوان مثال، جلیلی در طول دوره 6 ساله حضور خود در شورای عالی امنیت ملی كشور نشان داده بسیاری از نقاط ضعف احمدی ن‍ژاد را ندارد و علاوه بر ساده زیستی، مردمی بودن، پر كاری و ... كه همان نقاط قوت رییس جمهور فعلی است،‌فردی بسیار كم حاشیه است كه در عین حال از مواضع انقلابی و اصولی خود ذره ای كوتاه نیامده است. جلیلی در عین تقوای سیاسی؛ مرزبندی روشنی با جریان های موازی مدعی اصولگرایی، تكنوكرات ها و سیاست بازان دارد و رصد دقیق مواضع و رفتارهای سیاسی وی نشان می دهد، "عقلانیت انقلابی" شاه كلید تفسیر كنش های سیاسی او محسوب می شود.

جلیلی در عین حال نه تنها بواسطه عملكرد خود طی سالهای اخیر، ولایتمداری خود را نشان داده است بلكه تاكیدات وی در اولین حضور انتخاباتی اش در برنامه گفتگوی ویژه خبری مبنی بر فصل الخطاب بودن "قانون" نشان می دهد نوع نگرش او به قانون و لزوم پایبندی به آن چگونه است؛ چرا كه كارنامه وی طی سالهای گذشته نیز به گونه ای است كه هیچ فردی قانون ستیزی یا اصرار بر دور زدن قانون آن را در جلیلی مشاهده نكرده و با توجه به این پیشینه مشخص، تاكیدات امروز وی نسبت به این مساله را نمی توان نوعی شعار انتخاباتی و لحظه ای توصیف كرد.

با این تفاسیر بیشتر می توان سطح استدلال و منطق افرادی كه این روزها سعی می كنند با مقایسه نقاط قوت جلیلی و احمدی نژاد، نقاط ضعف احمدی نژاد را به جلیلی نسبت دهند، تشخیص داد.

بیان تحلیل های عجیب،‌ غیر منطقی و كینه توزانه ای مانند اینكه چون احمدی نژاد هم انسان ساده زیستی بود -و هنوز هم هست- ولی در بسیاری از موارد دیگر موفق عمل نكرد، پس حتما جلیلی هم همانطور خواهد بود! و پراید سوار شدن جلیلی و روحیه مردمی مثال زدنی وی یك نقطه ضعف بزرگ برای اوست؛ همه و همه نشان می دهند دست مخالفان جلیلی برای مقابله گفتمانی با وی تا چه حد خالی است و بالعكس این مدل رفتارها حاكی از آن است كه جلیلی همان

فردی است كه طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب در نخستین روز سال 92؛ دارای نقاط قوت احمدی نژاد منهای نقاط ضعف اوست.

...........................................................................

پ.ن 1: نظر سنجی جدیدی در تارنما قرار گرفته است و از همه دوستان تقاضا می شود در آن شرکت نمایند .

 


 


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات