. - مافیای قدرت و ثروت در دانشگاه پیام نور استان فارس(1)صفحه خانگی اضافه به علاقمندی ها نسخه ی موبایل
شهادت مولا علی تسلیت باد، شهاد امیرالمومنین تسلیت باد، علی (ع)
خوش آمدید

دربــــــــــــاره تارنمــــــــــــا

امروز روز هدایت نسل های آینده است.کمربندهایتان راببندید که هیچ چیز تغییر نکرده است.امروز روزی است که خدا اینگونه خواسته است..ودیروز خدا آن گونه خواسته بود و فردا انشاا...روز پیروزی جنود حق خواهد بود....
"حضرت روح ا..." 

وصیتنـــامـــه شهـــــدا

نظر سنجی

شما اینده اقتصادی کشور رو چگونه ارزیابی می کنید؟

ساعت

امکانات دیگر

حامیان دکتر جلیلی استات فارس


 

................. تصاویر تصادفی

پشتیبانی آنلاین

معرفی تارنما به دوستان

 
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:


Powered by1afsar.ir

آمــــــــار تــــارنــمــــــــا

کل مطالب ارسالی:
کل نویسندگان: 1
بازدید امروز:
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل:
بازدید کل :
آخرین بازدید :
آخرین بروزرسانی:

مدیــــــــر تــــارنــمــــــــا

خوش آمدید
موضوع: دانشگاه پیام نور مرکز شیراز موضوع: تحلیلی | نویسنده: افسر جوان

احتمالا اکثریت کسایی که میان اینجا و سر میزنن قبلا کم و بیش اسم "مافیای قدرت و ثروت" رو شنیدن!

و به احتمال فراوان می دونن که در ایران منظور از مافیای قدرت و ثروت خاندان هاشمی و منتصبان به ایشان می باشد که در جناح بندی های سیاسی کشور به اون ها تکنوکرات گفته می شود!

من معمولا وقتی می خوام راجع به مساله ای با شخص یا اشخاصی صحبت کنم سعی می کنم که ابتدا به ساکن فضای ذهنی و میزان اطلاعات اون فرد یا افراد رو تا جایی که مقدور هست بشناسم تا بتونم با توجه به اون فضا صحبت کنم ؛ در رابطه با همین لغت تکنوکرات هم همیشه سعیم بر این بوده که این مساله رو نسبت به فضای ذهنی حاکم ارائه مطلب کنم. نکته ی بسیار بسیار جالبی که تقریبا همیشه من به آن برخورد کردم اینه که اکثریت کسانی که آشنایی هرچند مختصری با لغت "تکنوکرات" دارند ، این آشنایی پیوند خورده با خاندان هاشمی و به صورت ویِه تری با حزب کارگزارن!

قطعا شما بهتر از من می دونید که "تکنوکرات" مفهومی بسیار گسترده تر از این می باشد که ما اون رو صرفا به حزب کارگزاران و یا خاندان هاشمی اطلاق کنیم، اما من صرفا این نکته رو برای کسانی که مثل بنده ی حقیر آشنایی کمی در این زمینه دارند عرض می کنم  (البته به صورت ضمنی و عامیانه) : "تکنوکرات" اصولا به کسانی گفته می شود که همواره سیاستی را اتخاذ می کنند تا در راس قدرت باقی بمانند. (به بیان خیلی خیلی عامیانه تر حزب باد می باشند.) حال این قدرت می تواند راس قدرت یک ادراه ؛ سازمان، شهر، استان، کشور و یا حتی دنیا باشد.

به عنوان مثال همین طیف کارگزاران در کشور خودمون که اونو به عنوان یک طیف "تکنوکرات" می شناسیم از بعد از انقلاب اسلامی به گونه ای فعالیت کرده که همیشه در راس امور بوده و بعضا هنوز نیز هستند.

به قول آقای شریعتمداری (البته نقل به مضمون): "آقای هاشمی (به عنوان شخص اول این طیف) زمانی که رئیس مجلس بودند می خواستند دولت رو اداره کنن و زمانی که رئیس جمهور شدن می خواستن مجلس رو ادراه کنند و از وقتی هم که اومدن توی مجمع تشخیص می خوان هر دو رو اداره کنن!!!"

البته این صحبت صرفا به این منظور زده شد که همگی بهتر دریابیم که "تکنوکرات ها" چه جنس افرادی هستند.

حال به این تعریف که در مورد "تکنوکرات"ها داشتم قصد دارم که به بررسی این نوع تفکر و نگرش در سطحی بپردازم که اکثریت افرادی که به این تارنما مراجعه می کنند  با اون رو در رو هستند.

بحث " مافیای قدرت و ثروت در دانشگاه پیام نور استان فارس" موضوعی است که من قصد دارم مفصلا در موردش اطلاع رسانی کنم!

............................................................

پ.ن 1: این مقاله ادامه دارد و چون هم خود من درگیر امتحانات هستم و هم سایر دوستان مجبور شدم اون رو در چند نوبت بنویسم تا هم اینکه وقت من خیلی گرفته نشه و بتونم به درسام برسم و هم دوستان!!!

پ.ن 2: ادامه ی این مقاله رو می تونید توی بیست وچهار ساعت آینده در همین تارنما مطالعه کنید!

پ.ن 3: نظرتون رو در مورد این مقاله بنویسید، چرا که این مقالات سرآغاز فصل جدیدی در ارتباط با برخورد با اینگونه رفتار خواهد شد انشاءالله

پ.ن 4: از کلیه ی کسانی که مستندات و یا اطلاعاتی رو در مورد موضوع یاد شده دارند می خوام که اونا رو در اختیارمون قرار بدن شاید به گونه ای قابل استفاده باشد.

 


 


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic